• شهرداری جهرم در سال 1304تأسیس شده است .قریب به یک قرن خدمت رسانی به شهروندان جهرمی افتخار ماست .
  • اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا.
کد خبر: 70     تاریخ انتشار: 1390/06/24     تعداد مشاهده: 5010

برگزاري مرحله دوم المپياد بزرگ شهروندي

مرحله دوم المپیاد اصول و فرهنگ شهروندی با حضور 3 هزار و 500 نفر از شهروندان جهرمی برگزار شد.

برگزاري مرحله دوم المپياد بزرگ شهروندي

مرحله دوم المپیاد اصول و فرهنگ شهروندی با حضور 3 هزار و 500 نفر از شهروندان جهرمی با هدف نهادینه کردن اصول و فرهنگ شهرنشینی با موضوعات شهری و فرهنگ شهروندی و همچنین ارتقای مشارکت‌های اجتماعی در شهر جهرم برگزار شده است.
علیرضا صحرائیان با بیان اینکه در این مرحله شهروندان با اصول شهروندی از منظر اسلام آشنا می‌شوند، افزود: با هماهنگی حوزه علمیه و دفتر امام جمعه جهرم روحانیان این شهرستان جزوه آموزشی اصول و فرهنگ شهروندی از نگاه اسلام را در شب‌های ماه مبارک رمضان در مساجد و حسینیه‌ها تدریس می‌کردند.
شهردار جهرم با بیان اینکه مسابقه اصول و فرهنگ شهروندی با تاکید امام جمعه این شهر و همکاری و مساعدت شورای اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم انجام می‌شود، بیان کرد: این مسابقه در دو مرحله انجام شد که در مرحله نخست آن نزدیک به 14 هزار نفر از شهروندان جهرمی شرکت کردند.
وی رفتارهای پسندیده در برقراری ارتباط، رفتارهای پسندیده در منزل و میهمانی و رفتارهای پسندیده در مکان‌های عمومی را از عناوین این المپیاد دانست و خاطرنشان کرد: در مرحله دوم المپیاد اصول شهروندی به بررسی این ارتباطات در فرهنگ اسلامی پرداخته شده است.

شهردار جهرم با بیان اینکه این المپیاد باید بهانه‌ای باشد تا شهر جهرم به لحاظ فرهنگی به نقطه آبادانی و عمران برسد، عنوان کرد: این خواسته در صورتی محقق می‌شود که شهروندان با دلسوزی و مسئولیت‌پذیری در بهبود وضعیت شهر مشارکت کرده و در توسعه و ارتقای فرهنگ شهروندی نقش اساسی ایفا کنند.

نظرات

      ارسال نظر